DUE Iskolánk újsága, A legSzerbb az idén immár harmadszorra nyerte el Az év diáklapja címet
Az eredményhirdetésre május 26-án került sor a Diák- és Ifjúsági Újságírók Egyesülete (a DUE Médiahálózat) által rendezett sajtófesztiválon.
Városismereti verseny A Budapesti Diáksport Szövetség által szervezett Városismereti Versenyen a középiskolai kategóriában
helyezést ért el a Boda Petra, Bordás Viktória és Dobrányi Hanna összetételű csapat a 11.d osztályból.
Gyeplabda diákolimpia Gyeplabda diákolimpia országos döntőn iskolánk lány csapata a IV. korcsoportban
helyezést ért el.
(A csapat tagjai: Romfa Dóra 7.a, Simon Szófia 7.a, Futár Alíz 7.b, Ignácz Zsófia 7.b, Kádár Zsófia 7.b, Laki Virág 7.b)
Strandröplabda Az Országos Strandröplabda Diákolimpián...
...V. korcsoportban Tóth Dorina és Farkas Izabella a Szerb Antal Gimnázium színeiben
lettek.
...ugyancsak az V. korcsoportban a Bosch Rebeka és Szűcs Dorka páros a
helyet szerezte meg.
...IV. korcsoportban pedig Bosch Rebeka, Kövér Zsófi
helyezett lett.
(Felkészítő tanár: Csete Attila)
Gólyatábori előzetes információk Az idei gólyatábor augusztus 22. (kedd) - augusztus 25. (péntek) közt lesz.
(Balatonszárszó, Lepkeház Ifjúsági Üdülő)
A pontos részletek a gimnázium honlapján lesznek elérhetők.
Országos Német Nyelvi Verseny A 8. osztályos tanulók részére a Nemzeti Tehetség Program keretében meghirdetett Országos Német Nyelvi Versenyen Barótfi Panna 8.a osztályos tanuló a
érte el.
(Felkészítő tanára Assenbrenner Judit)
Hidak A Budapest Főváros Levéltára által szervezett Hidak c. vetélkedő döntőjében a 9.b csapata
végzett.
(A csapat tagjai: Nagy Boróka, Kemény Kata, Cziráki Bianka)
World Tour 2023 Ortutay Milán 11.b osztályos tanulónk az IBS, az Emirates légitársaság és a Brit Nagykövetség közös szervezésű angol nyelvű vetélkedőjén a 13 finalista közül a
érte el.
(Felkészítő tanára: Vasváry Virág)
Kazinczy verseny Karácsony Zorka 11.a osztályos tanulónk a Kazinczy Ferenc Szép Magyar Beszéd versenyországos döntőjében
szerepelt.
Rajzpályázat A Kertvárosi Helytörténeti és Emlékezet Központ által kiírt Petőfi 200 című rajzpályázaton Petőfi Sándor Felhő és csillag című verséhez készített illusztrációjával
Lozsi Jázmin 10.b-s tanuló első,
Ungár Emese 10.d-s tanuló második,
Antal Regina 10.d-s tanuló harmadik
helyezést ért el.
Asztalitenisz Harkányi Ábel 7.a osztályos tanulónk a Diákolimpia országos döntőjében asztalitenisz A kategória, fiú egyéni, III-IV. korcsoportban
helyezést ért el.
Kyokushin és teakwondo Varga Dominik 7.a osztályos tanulónk karate utánpótlás OB versenyen serdülő korcsoportban
míg Kiszel Koppány szintén 7.a osztályos tanulónk taekwondo sportág kadet korcsoportban Olimpiai Reménységek Versenyén
helyezést ért el.
Savaria történelem verseny A Savaria országos történelem verseny döntőjében Majer Hanna 9.b osztályos tanulónk a
helyezést ért el,
márciusban pedig a Kosáry Domokos országos történelemverseny döntőjében
helyen végzett.
Mezei futás... Mezei futás budapesti fordulóban a gimnázium csapata (Bálint Adrienn 8.a. Juhász Dorottya 7.a. Futár Alîz 7.b. Osztrogonácz Alina 7.a. Csontos Murányi Emma 8.a. Egyéniben 2. hely: Juhász Dorottya 7.a)
helyezést ért el.
Ugyanez a csapat az országos döntőn
lett, míg Juhász Dorottya (7.a) egyéniben
helyezést ért el.
World Tour 2023 Ortutay Milán 11.b osztályos tanulónk az International Business School World Tour 2023 országos angol nyelvű versenyén a
közé bejutott.
Párbajtőr arany és bronz Somody Soma a Tallinnban rendezett kadet-junior vívó Európa-bajnokságon junior férfi párbajtőrben
lett, a csapatversenyen pedig
nyert a válogatott.
(Csabai Máté, Kulcsár Viktor, Kovács Gergely, Somody Soma)
Szavalóverseny A 'Hazafias költészet a magyar irodalomban' témában rendezett országos szavalóversenyen Mihály Panka tanulónk
helyezést ért el.
Kazinczy-verseny A Kazinczy-verseny dunántúli döntőjében Városi Áron 7.a osztályos tanulónk a
fokozatú Kazinczy-jelvényt kapott.
OKTV-eredményeink A Szerb Antal Gimnázium diákjainak versenyeredményei (döntőbe jutottak):
Péterfi Dániel (11.c) - angol nyelv I., 31. helyezés
(Felkészítő tanára: Mihály Tünde)
Szabó Szonja Luca (12.d) - angol nyelv II., 12. helyezés
(Felkészítő tanárai: Kiss Roland, Mihály Tünde)
Takács Boglárka (12.a) - magyar irodalom, 21. helyezés
(Felkészítő tanára: Farkasné Tóth Emma)
Andor Viktória Éva (12.d) - olasz nyelv, 26. helyezés
(Felkészítő tanára: Tagai Edina)
Az én Pannóniám Szekszárdon, a Garay János Gimnázium által szervezett Az én Pannóniám középiskolások Kárpát-medencei vers- és prózamondó találkozóján Mihály Panka
minősítést szerzett,
felkészítő tanára, Mikecz Tamásné pedig elismerő oklevélben részesült.
Karate Iskolánk 7.a osztályos tanulója, Varga Dominik karate sportágban, serdülő korcsoportban az országos döntőben
helyezést ért el.
Szép Magyar Beszéd
jutott.
Normannok várai – Tudorok városai 2023. őszén ismét a Szerb Antal Gimnázium által szervezett külföldi tanulmányút lesz Nagy Britanniába.
A részletes ismertető itt tekinthető meg.
A jelentkezéshez szükséges nyomtatvány (meghatalmazás) innen tölhető le.
Atlétika - távolugrás Amler Gréta 9.b osztályos tanulónk az országos atlétika serdülő bajnokságon távolugrásban 517 cm-es eredménnyel
a 4x200-as váltóval pedig
lett az Ikarus BSE színeiben.
Szép Magyar Beszéd A kerületi Kazinczy Szép Magyar Beszéd versenyen Városi Áron 7.a osztályos tanulónk az
helyezést ért el, ezzel továbbjutva a III. (regionális) fordulóba.
Sítábor - szülői értekezlet A sítáborban résztvevő diákok Szüleinek február 6-án 18:15-kor szülői értekezletet tartunk. Helye: A/6-os terem. A Szervezők
Az érintettek megjelenésére feltétlenül számítunk!
Központi felvételi statisztika
A központi írásbeli felvételi statisztikái az alábbi oldalon megtekinthetők.
Szülői értekezletek
Február 6-7-én szülői értekezletek lesznek. Részletek (osztálybeosztás, helyszín) az alábbi oldalon olvashatók.
Felhívás
Kérjük, tekintsék meg a XVI. Kerületi Önkormányzat felhívását pdf-formátumban, vagy az Önkormányzat honlapján.
Asztalitenisz A Diákolimpia budapesti döntőjében, a III-IV. korcsoportos asztaliteniszben iskolánk tanulója, Harkányi Ábel (7.a)
Gratulálunk!
Teremröplabda A Budapesti Diákolimpián a V-VI. korcsoport (lány) kategóriában a SzAG csapata (Bosch Emma 10.a, Bosch Rebeka 7.b, Kövér Fanni 10.a, Kövér Zsófia 8.a, Szűcs Dorka 10.b, Farkas Izabella 9.d, Czeilinger Adrienn 12.a, Skultéty Enikő 12.a, Lengyel Petra 12.a)
Gratulálunk!
HVG-rangsor - 41. hely! A HVG által közölt 100 legjobb gimnázium között iskolánk ismét a 41. helyen szerepel!
Az Eduline cikke itt olvasható, iskolánk értékelésének megtekintéséhez kattintson ide!
Eduroam Az Eduroam hálózat központi változásai miatt a telefonok, tabletek, laptopok újbóli beállítása szükséges. SzAG IT
Kérjük a felhasználókat, hogy ezen oldal instrukciói szerint - saját maguk - végezzék el a módosításokat.
Nincs még...? Kinőtted...?
A hatalmas sikernek örvendő, minden évszakban hordható SzAG-pulóver az alábbi linken rendelhető október 11-ig.
Rendelés
Szülők Fóruma Az eseményen regisztáció nélkül lehet résztvenni!
Figyelem! Nyílt napot NEM szervezünk!
Nosztalgiadélután 2022. szeptember 17-én, szombaton (kapunyitás 14:00) hagyományosan rendezi meg iskolánk
programját, amelyre szeretettel várjuk iskolánk régi és jelenlegi diákjait, tanárait, valamint minden kedves érdeklődőt.
2022/2023