Szerb Antal Gimnázium

Aktuális

Magyar kéznyomok Ibér-Amerikában

Diákjaink 2017. december 8-án az Országház felsőházi ülésteremben a „Magyar kéznyomok Ibér-Amerikában” című konferencián vettek részt.
Bemutatójukat a budapesti spanyol nagykövet jutalmazta.
Galéria a képre kattintva érhető el!

 

Előadóink:
Nagy Eszter (10.d)
Ozsgyán Dorottya (11.d)
Pongrácz Bálint (11.a)
Szőke Maximo Pablo (11.c)
Részt vettek még:
Farkas Kinga (11.a)
Lipcsei Lilla (11.a)
Sebestyén Vencel László (10.d)

***

Mikulásgyár

Újra indul a MIKULÁSGYÁR adománygyűjtő akció!

A tavalyi jól sikerült gyűjtés alapján idén is kérünk mindenkit, hogy megunt játékait, ruháit, könyveit hozza el!
A könyvtár előtt elhelyezett dobozba gyűjtjük a még használható tárgyakat, majd a Hősök terén felállított MIKULÁSGYÁRBA szállítjuk.

Gondolj azokra a gyerekekre, akiknek TE adhatsz örömet!
Felelős tanár: Ruh Katalin

***

Helyesírási Verseny

A Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny kerületi fordulóján

Vas Hanna Rebeka (7.b) és
Koltányi Nóra (8.b)

1. helyezést

értek el évfolyamukban.

Gratulálunk!

***

Arany János szavalóverseny

A szavalóverseny eredményei:

Megosztott 1. helyezés:
Gordon Emília (12.d)
Nádasi Róza (8.a)

Megosztott 3. helyezés:
Barki Zsófia (7.a)
Verebes Anna (7.a)

Gratulálunk!

***

Bólyai csapatverseny

A Bólyai csapatverseny magyar nyelvből kerületi fordulóján a Szerb Antal Gimnázium csapata

2. helyezést

ért el. A csapat tagjai:

Koltányi Nóra (8.b)
Martin Eszter (8.a)
Úr Boglárka (8.b)
Zun Panna (8.b)

Gratulálunk!

***

ATTENTION ALL ENGLISH STUDENTS!
We have two competitions to show your English skills.

1 The first involves translating a short story from English into Hungarian.

Sylvia Townsend Warner: The Phoenix

2 The second involves translating a poem from English into Hungarian.

Emily Dickinson: 'Hope' Is The Thing With Feathers

The winner will have his or her translation published in the local newspaper ('Szagold') and also be awarded a special prize.

Enter one or both competitions.
Date of submission: January 5, 2018

More information from Virág Vasváry.

***

Mezei futóbajnokság

A Mezei Futóbajnoskág idei rendezvényén az alábbi kiemelkedő eredmények születtek:

IV. korcsoport (lány - egyéni)
I. hely - Gajdos Dominika
VI. hely - Rudolf Réka

IV. korcsoport (lány - csapat)
I. hely - SzAG "A" csapat (Gajdos D., Rudolf R., Czél N., Gergely V., Bíbok P., Szilágyi Z.)

V. korcsoport (lány - egyéni)
I. hely - Páll Kata
II. hely - Farkas Lili
III. hely - Németh Eszter
IV. hely - Dobos Natália
V. hely - Dobos Eszter

IV. korcsoport (lány - csapat)
I. hely - SzAG csapat (Páll K., Farkas L., Németh E., Dobos N., Dobos E.)

V. korcsoport (fiú - egyéni)
I. hely - Kállai Balázs
II. hely - Fekete Máté
V. hely - Csiki Sámuel
VI. hely - Dobos-Kovács András

V. korcsoport (fiú - csapat)
I. hely - SzAG csapat (Kállai B. Fekete M., Csiki S., Dobos-Kovács A., Kónya G., Szabó G.)

Gratulálunk!

***

A 100 legjobb gimnázium...

...között iskolánk a 47. helyen szerepel!
Az Eduline cikke itt olvasható, iskolánk értékelésének megtekintéséhez kattintson ide!

***

Világörökségek Nyugat-Angliában és Walesben


2018. tavaszán az eddigi sikeres angliai tanulmányutak folytatása következik...!

Plakát
Utazási információk
Meghatalmazás

***

Papírgyűjtés
A papírgyűjtés szünetel! A következő időszak várhatóan januárban lesz, kérjük, figyeljék honlapunkat!

A verseny állása online megtekinthető!

A versenyben első helyezést elért osztály egy szabadnapot kap, amit osztályprogram keretében használhat fel!

FONTOS! Segítségükkel nem csak Földünk tisztaságáért tettünk, hanem az iskolai programokhoz is támogatást nyújtottunk.

***

Fontosabb eredményeink

Évfolyamelsők:
Koltányi Nóra (7.b)
Bicskei Sarolta (8.b)
Vizi Enikő (9.a)
Zalay Dorottya (10.a)
Jakab Márton (11.b)
Bárány Kata (12.a)

Kitűnően érettségiztek:
12.a: Bárány Kata, Berta Júlia Éva, Bogdán Lilien, Csukás Nikolett, Kovács Gergely, Szabó Dominika, Szücs Roland
12.b: Babis Brigitta, Balogh Ádám, Barta Alexandra, Dobreán István, Hajós Gergely, Istvánffy Emma, Osvárt Réka, Kapuvári Bence, Kovács Zsófia, Tani Vivien
12.c: Fábián Lilla, Gévay Veronika Anna, Kiss Lilla Enikő, Kocsios Kamilla, Vajda Dániel László, Pap Norbert
13.nyek: Bárdos Alexandra, Daragó Norbert, Dénes Péter, Dohány Kata, Dohány Máté, Fekete-Kovács Benedek, Horváth Ákos, Meleg Réka, Mester Paulina, Kiss Bence, Nagy-Szabó Viktória, Rajkai Tamás

A gimnázium tanulmányi átlaga

A végzős osztályok átlaga


Minden eredményes tanulónknak gratulálunk!

***

Kedves Végzős Diákjaink!


Az iskola vezetése kéri Önöket arra, hogy jelezzék a felvételi eredményeiket!


Hova vették fel Önöket? Kérjük az alábbi pontok megválaszolását:
- intézmény (pontos megnevezés)
- kar
- szak
- államilag finanszírozott-e?

Válaszukat a szag-ra küldjék el vagy értesítsék volt osztályfőnöküket.

Köszönettel: Inotai István intézményvezető

***

Nyelvtanfolyamaink

 

A Szerb Antal Gimnázium ECL Vizsgafelkészítő Hely ECL angol közép- és felsőfokú nyelvvizsgára felkészítő intenzív nyelv-tanfolyamot hirdet.
Jelentkezési lap


Korábbi híreink...